Par RTU arrow Universitāte arrow Projekti arrow Aktuālie Eiropas teritoriālās sadarbības programmas projekti arrow Erasmus+ ESSENCE: Establishing Smart Energy System Curriculum at Russian and Vietnamese Universities
Informācija par projektu

logo-essence.png logo-erasmus.jpg

Projekta nosaukums: Erasmus+ ESSENCE: Establishing Smart Energy System Curriculum at Russian and Vietnamese Universities

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir uzsākusi Erasmus+ programmas finansētā projekta ESSENCE realizāciju sadarbībā ar deviņām universitātēm no Francijas, Slovākijas, Krievijas un Vjetnamas. Projekta ESSENCE mērķis ir izveidot maģistra studiju līmeņa programmu „Viedās enerģētikas sistēmas” Krievijas un Vjetnamas universitātēs sadarbībā ar rūpniecības pārstāvjiem un atbilstoši Eiropas kvalifikācijas ietvaram (European Qualification Framework). Eiropas partneru vadībā partneruniversitātes no Krievijas un Vjetnamas izstrādās deviņus akadēmiskus pamatkursus un vienu praktisku kursu, kas projekta realizācijas laikā tiks iekļauti un piedāvāti esošo mācību programmu ietvaros. Izstrādājamie kursi un tiem nepieciešamie mācību materiāli būs pieejami trijās valodās: angļu, krievu un vjetnamiešu; tas veicinās šīs programmas ieviešanu divās valodās un studentu apmaiņu gan nacionālajā, gan starptautiskajā līmenī.

Projekta koordinators: RTU Enerģētikas institūts.

Projekta partneri:

• Institut Polytechnique de Grenoble (Grenoble INP), Francija
  • Technical University of Košice (TUKE), Slovākija
  • Tomsk Polytechnic University (TPU), Krievija
  • Irkutsk National Research Technical University (INRTU), Krievija
  • Ural Federal University named after the first President of Russia B.N.Yeltsin (UrFU), Krievija
  • Kazan State Power Engineering University (KSPEU), Krievija
  • North-Eastern Federal University (NEFU), Krievija
  • Ho Chi Minh City University of Technology and Education (HCMUTE), Vietnama
  • Hanoi University of Mining and Geology (HUMG), Vietnama
  • Asociētais partneris: Siemens Moskva, Krievija

Projekts sekmēs sadarbības stiprināšanu un pieredzes apmaiņu. Projekta kopsavilkums angļu valodā atrodams saitē Project Card.

Projekts sākās 15.10.2017. un ilgs 36 mēnešus (līdz 14.10.2020.).

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma Erasmus+ (Key Action 2: Cooperation for innovation and the exchange of good practices. Capacity Building in the field of higher education)

Projekta ES finansējums: EUR 856 328.

Projekta numurs: 586087-EPP-1-2017-1-LV-EPPKA2-CBHE-JP(2017-3017/001-001).

Projekta vadītāja