Rīgas Tehniskā universitāte - Aktuālie Mūžizglītības programmas projekti
Par RTU
BIMTRAIN
muzizglitiba_leonardo.jpg

 

bimtrain.jpg

Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātes (RTU BF) zinātnieki ir iesaistījušies Lifelong Learning Programme (LLP) Transfer of Innovation programmas projektā «Būves informācijas modelēšanas treniņu instrumenta pārnese būvniecības sektora speciālistu kompetenču palielināšanai» («Transfer of Building Information Modelling Training Tool for the Increasing Competencies of Building Sector Specialists»), kura akronīms ir BIMTRAIN.

Projekta koordinators ir Lietuvas kompānija «AGA-CAD» Ltd (LT, Lietuva). Projektā kopā piedalās 7 partneri no Nīderlandes, Lietuvas un Latvijas izglītības iestādēm un privātajiem uzņēmumiem. Projekta galvenā uzmanība ir vērsta uz modernās būvniecības procesa BIM (Building Information Modelling) koncepcijas treniņu instrumentu ieviešanu studiju procesā. Tā mērķis ir ieviest studiju kursu saturā teorētiskās zināšanas par inovatīvās būvniecības vadības koncepciju, kura dažās Eiropas valstīs, piemēram, Nīderlandē un Apvienotajā Karalistē, jau ir kļuvusi par obligātu valsts iestāžu būvniecības pasūtījumu saņemšanai. RTU būvniecības programmu studentiem būs iespēja iepazīties un praktiski trenēties BIM koncepcijas dažādo instrumentu lietošanā jau studiju procesā.

Galvenais mērķis, kuru ir plānots sasniegt šajā projektā, ir Eiropas līmeņa stratēģisks ietvars izglītībai būvniecības nozarē. RTU šajā projektā pārstāv RTU BF Datorizētās inženiergrafikas katedras (DIG) zinātnieki: profesors Modris Dobelis, vad. pētniece Zoja Veide un pētniece Ieva Jurāne.

Pēdējās izmaiņas 05.10.2015.
 
© Rīgas Tehniskā universitāte 2016