Rīgas Tehniskā universitāte Rīgas Tehniskā universitāte - «Micropol – attālinātā darba centri ārpus metropoļu reģioniem»

Par RTU arrow Universitāte arrow Projekti arrow Īstenotie INTERREG projekti arrow «Micropol – attālinātā darba centri ārpus metropoļu reģioniem»
«Micropol – attālinātā darba centri ārpus metropoļu reģioniem»

micropolinterreg_eu.png

INTERREG IVC programmas projekta «Micropol – attālinātā darba centri ārpus metropoļu reģioniem» īstenošana tika uzsākta 2012. gada 1. janvārī. Projekta ietvaros RTU IEVF Tautsaimniecības un reģionālās ekonomikas institūta pētnieki līdz 2014. gada beigām piedalīsies pieredzes apmaiņā un meklēs jaunus risinājumus attālinātā darba attīstībai Eiropas lauku teritorijās.

Lauku teritorijas visā Eiropā cieš no bezdarba un iedzīvotāju skaita samazināšanās. Daudzsološs risinājums lauku apdzīvotības saglābšanai ir attālinātais darbs (teledarbs, e-darbs), kas ļauj apvienot dzīvi laukos ar augsti kvalificētu darbu. Attālinātais darba samazina ceļa izdevumus un radīto piesārņojumu, un, pateicoties elastīgam darba grafikam, sekmē darba un privātās dzīves līdzsvaru.

Attālinātā darba veicināšanā liela nozīme ir attālinātā darba centru izveidei. Šādos centros ir pieejamas telpas, kā arī informācijas un komunikāciju tehnoloģijas attālinātā darba veikšanai. Attālinātā darba centri sekmīgi darbojas vairākās Eiropas Savienības valstīs, tai skaitā mūsu kaimiņvalstī Igaunijā.

Projektā ir apvienojušies 11 partneri no 10 Eiropas Savienības valstīm – Dānijas, Nīderlandes, Spānijas, Ungārijas, Slovēnijas, Lielbritānijas, Itālijas, Francijas, Igaunijas un Latvijas. Projekta ietvaros tiks sagatavots labās prakses apkopojums, biznesa plāns attālinātā darba centra darbībai, kā arī vadlīnijas reģionālās politikas pilnveidošanai. Projekts tiks īstenots ciešā sadarbībā ar nozares ekspertiem un pašvaldībām.

Vairāk informācijas Inženierekonomikas un vadības fakultātes mājaslapā.

RTU projekta vadītāja: Prof. Maija Šenfelde, Dr. oec.,
tālr. 67089430, e-pasts: maija.senfeldebf53d4d30e1632cec36d5e06b9144949 rtu.lv

RTU projekta kontaktpersona: Alise Vītola,
tālr. 29519983, e-pasts: alise.vitolabf53d4d30e1632cec36d5e06b9144949 rtu.lv

Pēdējās izmaiņas 04.07.2012.
 
© Rīgas Tehniskā universitāte 2016