Par RTU arrow Zinātne un tehnoloģijas arrow Zinātnes projektu nodaļa arrow Valsts nozīmes pētniecības centri arrow Latvijas elektrisko un optisko iekārtu ražošanas nozares kompetences centrs
Latvijas elektrisko un optisko iekārtu ražošanas nozares kompetences centrs

Aktualitātes projektā:

Aktualitātes projektā uz 01.10.2017.

Aktualitātes projektā uz 01.01.2018.

Aktualitātes projektā uz 01.04.2018.

Rīgas Tehniskā universitāte kā sadarbības partneris kopā ar SIA “LEO PĒTĪJUMU CENTRS” īsteno pētniecības projektu Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.2.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt privātā sektora investīcijas P&A” 1.2.1.1. pasākuma “Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros” otrās projektu iesniegumu atlases kārtas ietvaros.

Pētniecības projekta nosaukums: Latvijas elektrisko un optisko iekārtu ražošanas nozares kompetences centrs

Projekts Nr. 1.2.1.1/16/A/002

Projekta mērķis ir elektronikas un elektrotehnikas nozares komersantu konkurētspējas paaugstināšana, veicinot pētniecības un rūpniecības sektora sadarbību un īstenojot projektus, kas attīsta jaunus produktus un tehnoloģijas un ievieš tos ražošanā. Mērķa sasniegšanai tiks atbalstīti vismaz 12 pētījumi, kurus īstenos 14 komersanti sadarbībā ar 4 pētniecības un zināšanu izplatīšanas organizācijām, un pētījumu rezultātā tiks radīti 12 jauni produkti un tehnoloģijas.

Projekts uzsākts 2016.gada jūnijā un to plānots pabeigt līdz 2018.gada 31.decembrim.

Rīgas Tehniskā universitāte projekta ietvaros īsteno šādus pētījumus:

1. Plug & Play OBD GPS/GPRS iekārtas ar priekšā braucošās automašīnas attālummērīšanas, braukšanas stila analizējošas un šofera brīdinošas telemetrijas sistēmas pētīšana un izstrāde (sadarbībā ar SIA Intelligent Systems)
  2. Aerones – augstas veiktspējas multi-rotoru lidaparātu ar kravnesību līdz 100kg attālinātas vadības un autonomas lidotspējas risinājuma un automatizētas drošības sistēmas jeb elktronikas (sensoru kopnes) risinājuma izstrāde (sadarbībā ar SIA Aerones)
  3. Elektrotīkla un elektropatērētāju mēriekārtu un vadības risinājuma izpēte un izstrāde (sadarbībā SIA AdvanGrid)
  4. Daudzu robotu sistēmas pielietojumiem lauksaimniecībā (sadarbībā ar SIA Robotic Solutions)

RTU projekta vadītāja: Sanita Vanaga
Tarunis: 67089495